Tvrdoglavi sudija Đakomeli: Koristio tehnologiju i umjesto da svira penal za Lacio isključio Imobilea

Avaz.ba

12.12.2017

Lacio je sinoć na svom terenu, u okviru 16. kola Serije A, izgubio od Torina rezultatom 1:3.

Susret na Olimpiku odlučila je kontroverzna situacija u samom finišu prvog poluvremena kad su domaći ostali uskraćeni za jedanaesterac, ali i ostali s igračem manje jer je Ćiro Imobile (Ciro Immobile) zaradio direktan crveni karton umjesto da njegova momčad dođe do prilike s 11 metara, prenosi.

Da stvar bude još gora u čitavom haosu svoju ulogu imala je i video tehnologija.

Igrač Torina Jago Falke (Iago Falque)  u posljednjim je trenucima prvog poluvremena jasno i vidljivo svima igrao rukom u svom kaznenom prostoru. Međutim, iako se to dogodilo ispred sudije dvoboja Džakomelija (Giacomelli), on nije pokazao na bijelu tačku.