Bundesliga: Volfsburg i Lajpcig podijelili bodove

Piše: Al. Ti.

12.12.2017

U prvoj utakmici 16. kola njemačke Bundeslige Volfsburg (Wolfsburg) je na svojoj Volksvagen Areni remizirao sa drugoplasiranim timom lige Lajpcigom (Leipzig), a bilo je 1:1.

U utakmici u kojoj su dominirali gosti iz Lajpciga, prvi gol smo vidjeli već u 15. minuti kada je Ferageh (Verhaegh) pogodio za 1:0.

Uslijedili su napadi gostiju, a vrijedi istaći šansu Klostermana u 23. minuti kada je šutirao pravo u golmana Koena.

Izjednačenje Lajpcigu donosi Halstenberg u 52. minuti susreta. Mogli su gosti do potpunog preokreta, ali Verner (Werner) je za malo šutirao pored gola, a igrala se 56. minuta.

Napadali su gosti i dalje, ali je na kraju završilo 1:1.

Lajpcig je nakon ovog gola i dalje drugi sa 28 bodova, dok je Volfsburg na 11. mjestu sa 19 osvojenih poena.