Domaćini nemilosrdni, gosti iz mreže loptu vadili 15 puta

D. K.

24.12.2017

Odigrane su četiri utakmice 18. kola holandskog prvenstva, u kojima su sve pobjede odnijeli domaćini postigavši ukupno 15 golova.

Groningen je deklasirao Spartu iz Roterdama sa 4-0, Ajaks i Fenlo su sa 3-1 pobijedili Viljem II, odnosno Herakles, dok je Fejnord "demolirao" Rodu Kerkrade sa 5-1.

Ajaks je do pobjede došao nakon preokreta, a svi golovi viđeni su u drugom dijelu. Sol je u 53. doveo goste u vodstvo, da bi Ajaks do izjednačenja stigao 10 minuta kasnije preko Klajverta. Dolberg Ajaksu donosi vodstvo u 72., a Neres konačnih 3-1 postavlja devet minuta prije kraja.

Fejnord je sa visokih 5-1 "razmontirao" Rodu. Već u četvrtoj minuti bilo je 2-0, a pogađali su Jorgensen i Tornstra (Toornstra). Gustafson je smanjio na 2-1 u 50. minuti, a potom su domaćini postigli još tri gola. Jorgensen u 56. povisuje na 3-1, da bi u 89. i drugoj minuti sudijske nadoknade Bergius (Berghius) sa dva gola postavio konačnih 5-1.