Čudesni Heri Kejn obarao rekord za rekordom: Srušio Mesija i Širera

Foto AFP

A. S.

26.12.2017

Nogometaši Totenhama pobijedili su na Vembliju ekipu Sautemptona rezultatom 5:2, u prvom meču 20. kola Premijer lige.

I ovaj meč obilježio je čudesni Heri Kejn (Harry Kane) koji je oborio dva rekorda poslije prvog poluvremena, a potom je u drugom došao do het-trika, svog osmog u 2017. godini u svim takmičenjima.

Najboljem napadaču Premijer lige bilo je potrebno samo 22 minuta da danas uđe u historiju.

Spursi su poveli u 22. minuti, a Kane je tim pogotkom skinuo s vrha vječne liste Alana Širera (Shearer). Bio mu je to, naime, 37. pogodak u kalendarskoj godini u Premier ligi, što ranije nije uspjelo nijednom igraču. Rekord je dosad držao Širer koji je 1995. godine zabio 36 golova.

No, nije se Kejn zaustavio na ovome. U 39. je minuti zabio za 2-0 i srušio Lionela Mesija (Messi). Englezu je to, naime, bio 55. pogodak ove godine, računajući sva takmičenja, a Barcelonin Argentinac je ostao na 54 i više neće imati prilike popraviti tu brojku.

Totenhem je sada barem privremeno skočio na četvrto mjesto sa 37 bodova, dok je Sautempton sa 19 bodova 13. na tabeli.