Seltik i Rendžersi bez golova u derbiju

S.Me.

30.12.2017

Derbi susret 22. kola Škotskog prvenstva između Seltika (Celtic) i Glazgov Rendžersa (Rangers) završen je bez golova 0:0.

Seltik je vodeći u prvenstvu i od današnjeg rivala je zadržao jedanaest bodova prednosti koji zauzimaju treću poziciju na tabeli.

Prvo poluvrijeme je pripalo domaćinima koji su imali više od igre i izglednije prilike za postizanje gola, ali se to u prvom poluvremenu nije desilo.

U drugom poluvremenu bude se i gosti koji stvaraju nekoliko dobrih prilika, ali nažalost ni njihovi pokušaji nisu krunisani pogotkom. Tako da navijači na stadionu i gledaoci pred malim ekranima ostali su uskraćeni pogodaka sa ovoga derbija koji inače krase golovi i mnoštvo uzbuđenja.

Kažimo da je susret bio očekivano grub, pa je na susretu pokazano čak šest kartona, po tri i jednim i drugima.

Nešto značajno na tabeli se nije desilo nakon završetka utakmice. Seltik i dalje drži ubjedljivo prvu poziciju sa 51. bodom dok su Rendžersi treći sa 40. bodova.