Roma remizirala, Džeko asistirao

S.Me.

30.12.2017

Susret 19. kola Serije A između Rome i Sasuola završen je neriješenim rezultatom 1:1.

Naš reprezentativac Edin Džeko počeo je ovaj susret od prve minute. Džeko je upisao i jednu asistenciju pa je tim imao zapaženu ulogu u meču.

Prvo poluvrijeme Roma je dobila u svoju korist. Gol za Rimljane postigai je Pelegrini (Pellegrini) u 31. minuti na asistenciju našeg reprezentativca Edina Džeke. Sa rezultatom 1:0. otišlo se na odmor.

U drugom poluvremenu domaćini su kontrolisali susret sve do 78. minuta, kada je Simone Misiroli (Missiroli) pogodio izjednačujući pogodak za goste i tako zaledio domaću publiku na stadionu.

Roma je do kraja susreta uložila sve napore da dođe do pobjedonosnog gola, kojeg je i postigao Florenci (Florenzi) ali je sudija poništio taj pogodak, tako da promjene rezultata nije bilo.

Roma je ovim remijem ostala na četvrtoj poziciji sa 39. osvojenih bodova dok je Sasuolo u dosadašnjem toku prvenstva osvojio 21. poen i zauzima 14. mjesto.

Posljednje kolo prvog dijela sezone ostaće upamćeno i po prvoj pobjedi Beneventa.

Poslije 17 poraza i remija u meču sa Milanom, debitant u Seriji A savladao je Kjevo 1:0 pogotkom Masima Kode (Massimo Coda) u 64. minutu i na taj način rastjerao čuvene vještice za koje su tvrdili da ih sprečavaju da ostvare bolje rezultate u društvu najboljih italijanskih klubova.

Kaljari je iznenađujuće slavio u Bergamu 2:1, dok je Sampdorija u završnici došla do bodova protiv Spala sa dva gola Fabija Kvaljarele (Fabio Quagliarella) u sudijskoj nadoknadi.