AFP

Piše: N. Kr.

31.12.2017

+1

Arsenal i WBA podijelili su bodove (1:1) u okviru 21. kola engleskog Premijeršipa.

Susret je bio neizvjestan do samog kraja, a gledaoci na Havtornsu i putem malih ekrana imali su šta vidjeti tokom 90 minuta ove utakmice. Osim dva gola, viđeno je i šest žutih kartona, što je iznad prosjeka za Premijeršip.

Prvo poluvrijeme okončano je bez golova, a fudbaleri obje ekipe najveća uzbuđenja ostavili su za zadnjih deset minuta utakmice.

Sančez (Sanchez) je prelijepim pogotkom iz slobodnog udarca u 83. minuti donio prednost Arsenalu i svi su mislili da će "Topdžije" kući sa tri boda, a da će Čileanac opet biti junak svoje ekipe. Ipak, samo pet minuta kasnije, Rodrigez (Rodriguez) je pogodio sa bijele tačke nakon što je defanzivac Arsenala igrao rukom.

Do kraja susreta bilo je nekoliko prilika na obje strane, ali ekipe su na kraju podijelile bodove. Treba spomenuti i povredu našeg Seada Kolašinca koji je u 37. minuti morao napustiti teren.

Ovaj remi je Arsenal dodatno udaljio od borbe za top 4, ali je ekipi WBA-a koristan u borbi za opstanak.

U narednom kolu Arsenal dočekuje Čelzi dok će WBA gostovati Vest Hemu.