AFP

Piše: N. Kr.

1.1.2018

Dvadesetdrugo kolo engleskog Premijeršipa donijelo je uzbuđenje svim navijačima prvog dana u novoj godini.

Liverpul je kao gost u sjajnoj utakmici savladao Barnlija (1:2). "Redsi" su igrali bez Salaha što se i osjetilo na terenu, ali su ipak uspjeli doći do vodstva kada je Senegalac Sadio Mane u 61. minuti sjajnim udarcem matirao domaćeg golmana.

Kada su svi pomislili da će Liverpul doći do tri boda i trećeg mjesta na tabeli, Islanđanin Guđmundson (Gudmundsson) je u 87. minuti pogodio za 1:1. Ipak, Klopova (Klopp) ekipa je preko Klavana u 94. minuti došla do velika tri boda.

Lester je nakon nešto lošijih rezultata u nekoliko posljednjih kola uspio doći do pobjede. Marez (Mahrez), Slimani i Olbrajton (Albrighton) su svojim golovima u 53., 60. i 92. minuti donijeli "lisicama" pobjedu koja ih je primakla pozicijama koje vode u evropska takmičenja, dok je Hadersfild ostao na sredini tabele.

Njukasl je kao gost upisao pobjedu golom Pereza protiv Stouka. Španac je u 73. minuti pogodio za tri boda koja su "svrake" pomakle iz dna tabele.

U posljednjoj utakmici dana sastaju se Everton i Mančester junajted.