FA kup: Everton nemoćan protiv Liverpula, Junajted siguran protiv drugoligaša Derbija

Piše: M. Č.

5.1.2018

+6

Završene su dvije utakmice FA kupa koje su odigrane između Liverpula i Evertona te Mančester junajteda i Derbija.

Džejms Milner (James) bio je siguran sa bijele tačke u 35. minutu te na taj način Liverpulo obezbijedio vodstvo. Na poluvrijeme su "Redsi" otišli s minimalnom prednošću. U nastavku su pokušavali povećati rezultat u svoju korist, ali jedna kontra u 67. minutu bila je dovoljna za Sigurdsona (Sigurdsson) koji je donio izjednačenje i time svoj tim ostavio u igri. Međutim, Evertonova odbrana popustila je u 85. minutu kada je mrežu zatresao Van Dijk.

Mančester junajted u prvom poluvremenu nije uradio mnogo protiv Derbija. Od četiri udarca na gol domaćin nije iskoristio nijedan pa je poslije prvih 45 minuta rezultat na semaforu pokazivao skromnih 0-0.

Pred sami kraj drugog poluvremena, tačnije u 84. minutu Džesi Lingard (Jesse) napokon je slomio odbranu Derbija i upisao se u strijelce. Pobjedu je ovjerio Romelu Lukaku koji je u prvom minutu sudijske nadoknade postigao drugi pogodak za Junajted.

Ovim pobjedama, Liverpul i Mančester junated osigurali su četvrtu rundu FA kupa.