Bernardeski donio tri važna boda Juventusu

Piše: S.Me.

6.1.2018

Susret 20. kola Serije A između Kaljarija i Juventusa koji je igran na Sardiniji pripao je gostima rezultatom 1:0.

Kažimo da je naš reprezentativac Miralem Pjanić započeo od prve minute večerašnji duel na Sardiniji.

Prvo poluvrijeme "Stara dama" odigrala je znatno bolje od večerašnjeg domaćina ali ipak ni to nije bilo dovoljno da dođe do promjene rezultata. Pa se tako bez golova otišlo na odmor.

Napomenimo da su domaći navijači u prvom poluvremenu na rasističkoj osnovi vrijeđali gostujućeg fudbalera Matuidija, što nije ostavilo lijepu sliku sa ovoga meča.

Gosti su u drugom poluvremenu krenuli odlučnijom igrom, pa su tako u 74. minuti preko Fredrika Bernardeskija (Federico Bernardeschi) došli do vodstva od 1:0.

Juventusu je ova pobjeda bila značajna jer su sa tri osvojena boda i dalje u utrci sa Napolijem koji im bježi svega jedan pojen. Napoli ima 51 osvojen bod, dok Juventus 50 u dosadašnjem dijelu prvenstva.

Kaljari je ostao na 16 mjestu sa 20 osvojenih bodova.