Barcelona sigurna protiv Levantea

Piše: S.Me.

7.1.2018

Meč 18. kola Španske lige u kojem su snage odmjerili Barcelona i Levante, pripao je domaćinima rezultatom 3:0.

Barcelona je u dosadašnjem prvenstvu ubjedljivo prva, tako da su sa ovom pobjedom nastavili siguran put prema tituli.

Domaćini su već u prvom poluvremenu preko svog najboljeg igrača Lionela Mesija (Lionel Messi) došla u vodstvo u 12. minuti susreta i tako nagovjestila gostima šta ih čeka u današnjem susretu. Barceloba je povećala vodstvo na 2:0 u 38. minuti golom Luisa Suareza i s tom prednošću se i otišlo u svlačionice na zaslužen odmor.

U drugo poluvremene igrači Barcelone su ušli rasterećenije i nisu toliko srljali jer su već imali osjetnu prednost iz prvog poluvremena. Levante je bio nemoćan tokom cijelog susreta, tako da ozbiljnije i nisu zaprijetili domaćinima.

Barcelona je pred sami kraj meča još i uvećala prednost na 3:0 golom Paulinja (Paulinho), što je bio i konačan rezultat ovoga meča.

Barcelona je ovom pobjedom zadržala veliku prednost u odnosu na ostale pratioce u ligi sa devet poena.