Kad su igrači Bristola počeli slaviti, pojavio se Aguero i pokvario im snove

AFP

Piše: A. S.

9.1.2018

Engleski Liga kup se bliži kraju. Večeras je na rasporedu bilo prvo polufinale u kojem su se sastali Mančester siti i Bristol (bh. reprezentativac Milan Đurić nije igrao zbog povrede, op.a.), ekipa koja je u prethodnom kolu izbacila iz daljnjeg takmičenja Mančester junajted.

Pobjednik je odlučen u posljednjim minutama meča (2:1), u okviru prvog meča polufinala.

Bilo je veoma zanimljivo, a gosti su prvi stigli do prednosti od 1:0. Pred sam kraj prvog dijela igre, Rid (Reid) je bio strijelac s bijele tačke.

U nastavku, domaći tim je pravio pritisak, a kao prvi spasilac se pojavio u 55. minuti Kevin de Brujne (De Bruyne).

Prelijep gol - Belgijanac je uzeo loptu na svojoj polovini, pretrčao skoro 50 metara, dodao do Sterlinga, ovaj mu dodao povratan pas za 1:1.

Kada su svi očekivali kraj - na scenu je stupio Serhio Aguero (Sergio). Argentinac je uspio da postigne gol glavom, iako je bio najniži igrač u šesnaestercu gostiju.

Drugi par polufinala čine Arsenal i Čelzi, oni se sastaju sutra (srijeda).

Inače, ovaj Liga kup se igra tako što se do polufinala igrala samo jedna utakmica, a nakon toga u polufinalu se igraju dvije.

Revanš Bristola i Mančester sitija se igra 23. januara.