Nemilosrdna Barca: Mesi i društvo pregazili Seltu i trasirali put ka četvrtfinalu

Piše: Al. Ti.

11.1.2018

+3

Barcelona je u strašnoj formi. Izabranici Ernesta Valverdea ne znaju za poraz, a kako prolazi sedmica za sedmicom, protivnici padaju kao pokošeni.

Tako je i večeras bilo sa Seltom (Celta) u okviru revanša osmine finala Kupa kralja. Barca je za svega pola sata igre zabila četiri komada, a mogla je još koji više. Završilo je na kraju 5:0.

Nezaustavljivi su bili Leo Mesi i Alba, koji su pravili dar-mar po lijevoj strani, a upravo je ovaj dvojac bio u glavnim ulogama u prvom poluvremenu.

Prvo je u 13. minuti Alba asistirao Mesiju za 1:0. Samo minut kasnije ista meta, isto odstojanje. Ponovo Alba asistira za Mesija i već je 2:0.

U 28. minuti Mesi je uzvratio Albi i asistirao mu za 3:0, a samo tri minute kasnije i Suarez postiže gol za tada ubjedljivih 4:0.

U drugom poluvremenu smo gledali mirnu utakmicu, bez nekih velikih prilika. Međutim u samom finišu susreta i hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić se upisuje u listu strijelaca za konačnih 5:0 tako da je i ostalo onih 4:0 iz prvog dijela.

Barca je tako sa ukupnih 6:1 prošla u četvrtfinale Kupa kralja i opet su glavni favoriti za osvajanje ovog trofeja.