Lester parkirao autobus na "Stamford bridžu" i odnio bod kući

Piše: A. S.

13.1.2018

Nogomertaši Čelzija propustili su idealnu priliku da barem neko vrijeme zauzmu drugo mjesto na tabeli Premijer lige. Lester je parkirao autobus u kaznenom prostoru na 'Stamford bridžu' i bod odnio kući - 0:0.

Aktuelnom šampionu Engleske nije pomoglo ni to što su gosti posljednjih 20 minuta bili sa igračem manje, nakon što je isključen Benjamin Čilvel (Chilwell) u 68. minuti susreta.

Zanimljivo, susret u Londonu je bio jedini od ukupno šest odigranih danas, na kojem nije pao nijedan gol u Premijer ligi.

Najviše golova (pet) palo je u Hadersfildu, gdje se slavio Vest Hem sa 4:1.Na dobrom putu da osvoji tri boda u gostima bio je i Sautempton, ali su na gostovanju kod Votforda primili gol u  nadoknadi vremena.

Pobjednika nije bilo ni u duelu Njukasla i fenjeraša Svonsija na 'Sent Džejms Parku'. Meč je završen rezultatom 1:1.

Kod kuće je slavio Vest Brom pobjedom nad Brajtonom (2:0).

Današnji program u Premijer ligi završava se duelom Totenhema i Evertona na "Vajt hart lejnu", koji počinje u 18.30 sati.

Asmir Begović će sutra prvi na teren. Njegov Bornmut od 14.30 sati dočekuje Arsenal.