Šok u Madridu: Viljareal prvi put pobijedio u historiji na "Santiago Bernabeu"

Piše: Avaz.ba

13.1.2018

Nogometaši Real Madrida izgubili su na svom stadionu od Viljareala 0:1, u 19. kolu Lige Primere.

Real se ponovo mučio, doduše stvarao je šanse, ali daleko je to opet bilo od one igre iz prošle sezone. Kazna je uslijedila u 87. minutu, Pablo Fornals je donio prvu pobjedu Viljarealu u historiji na gostovanju Real Madridu.

Zinedin Zidan je opet izveo identični sastav u koji ima najviše povjerenja čitave sezone i zbog čega je posljednjih sedmica na udaru kritičara.

Početni sastavi ekipa Reala i Viljareala. Početni sastavi ekipa Reala i Viljareala

Ronaldo je ponovo bio najopasniji, a upravo je Portugalac propustio najveću šansu u prvom poluvremenu, pošto je sa samo tri metra šutirao nedovoljno precizno, pa je golman Asenho (Asenjo) izašao kao pobjednik.

U drugom poluvremenu ista slika, Real dominira, šutira, ali nedovoljno opasno. Pokušavao je i Luka Modrić s distance, a onda je stigla 87. minuta i gol Fornalsa.

Poslije Realovog kornera, uslijedila je munjevita kontra, Čerišev je prelijepo proigrao Unala, koga Navas čita u situaciji jedan na jedan, ali na odbijenu loptu Fornals nalijeće i lob udarcem pogađa za tri boda.