Herta bez Ibiševića remizirala sa Dortmundom

S.Me.

19.1.2018

Utakmica 19. kola Bundeslige između Herte i Borusije iz Dortmunda završena je neriješenim rezultatom 1:1.

Napomenimo da su “Milioneri” na gostovanju u Berlinu igrali bez najboljeg fudbalera Pjera Emerika Obamejanga (Pierre-Emerick Aubameyang), koji bi prema posljednjim informacijama trebalo da pređe u Arsenal. Njegova zamjena u napadu od prvog minute bio je Andre Šurle (Andre Schurrle), ali nije uspio da se upiše u strijelce.

Kažimo još da je naš reprezentativac Vedad Ibišević cijeli susret proveo na klupi domaćina.

Dortmund je imao veći posjed lopte tokom cijelog susreta, ali mreže u prvom poluvremenu su mirovale. Međutim, prvi su do pogotka stigli fudbaleri Herte preko Selkea na početku drugog dijela meča.

Bod Borusiji donio je Šinđi Kagava (Shinji Kagawa) u 71. minuti. Poslije ovoga gola nismo više imali nikakvih promjena na meču pa je susret završen neriješenim rezultatom 1:1.

Tim iz Dortmunda ima 30 bodova i na trećem je mjestu, ali bi u slučaju pobjeda mogli da izgube tu poziciju od Šalkea, Leverkuzena i Menhengladbaha.

Herta je na 11. mjestu, ali sa samo pet poena manje od večerašnjeg rivala.