Inter i Roma podijelili bodove na "Giuseppe Meazzi"

D. K.

21.1.2018

Inter i Roma remizirali su večeras rezultatom 1-1 na "Giuseppe Meazzi" u derbi susretu 21. kola italijanske Serije A.

Gosti su vodstvo stečeno u prvom poluvremenu vješto branili sve do pred sami kraj meča, kada je brazilski golman Alison (Alisson) kapitulirao u jeku žestokih napada domaćina.

Roma je povela u 31. minuti preko Stefana El Šaravija (Stephan El Shaarawy). Bio je to ujedno i jedini udarac koji je "Vučica" uputila u okvir gola Samira Handanovića.

U nastavku susreta Inter je zaigrao znatno ofanzivnije, ali im je za gol i vrijedan bod u borbi za Ligu prvaka bilo potrebno čak devet šuteva u okvir Rominog gola. Iako je večeras bio poput "hobotnice", Alison nije uspio zaustaviti udarac Matijasa Vecina (Matias), koji je bio precizan glavom četiri minute prije kraja utakmice za konačnih 1-1.

Za goste je do 84. minute igrao kapiten "Zmajeva" Edin Džeko, koji se ipak nije uspio upisati u strijelce.

Nakon večerašnjeg remija, Lulićev Lazio i Inter dijele treću poziciju sa 43 osvojena boda, tri više od petoplasirane Rome. Na tabeli je vodeći Napoli sa 54, ispred Pjanićevog Juventusa koji ima četiri boda manje.