Žrijeb Lige nacija, "Zmajevi" protiv Austrije i Sjeverne Irske

Avaz.ba
24.01.2018 11:55

Grupa A1: Holandija, Francuska, Njemačka

Grupa A2: Island, Švicarska, Belgija

Grupa A3: Poljska, Italija, Portugal

Grupa A4: Hrvatska, Engleska, Španija

Grupa B1: Češka, Ukrajina, Slovačka

Grupa B2: Turska, Švedska, Rusija

Grupa B3: S. Irska, Bosna i Hercegovina, Austrija

Grupa B4: Danska, R. Irska, Vels

Grupa C1 (tri ekipe): Izrael, Albanija, Škotska

Grupa C2: Estonija, Finska, Grčka, Mađarska

Grupa C3: Kipar, Bugarska, Norveška, Slovenija

Grupa C4: Litvanija, Crna Gora, Srbija, Rumunija

Grupa D1: Andora, Kazahstan, Latvija, Gruzija

Grupa D2: San Marino, Moldavija, Luksemburg, Bjelorusija

Grupa D3: Kosovo, Malta, Farska Ostrva, Azrebejdžan

Grupa D4: Gibraltar, Lihtenštajn, Armenija, Makedonija

12:41 - BiH se nalazi u grupi sa Austrijom i Sjevernom Irskom

12:27 - Kuglice sa imenima reprezentacija izvlači legendarni napadač Ajaksa Jari Litmanen

12:26 - Žrijebu prisustvuje i selektor BiH Robert Prosinečki

Grupa C1 (tri ekipe): Izrael, Albanija, Škotska.

Grupa C2: Estonija, Finska, Grčka, Mađarska.

Grupa C3: Kipar, Bugarska, Norveška, Slovenija.

Grupa C4: Litvanija, Crna Gora, Srbija, Rumunija.

Grupa D1: Andora, Kazahstan, Latvija, Gruzija.

Grupa D2: San Marino, Moldavija, Luksemburg, Bjelorusija.

Grupa D3: Kosovo, Malta, Farska Ostrva, Azrebejdžan.

Grupa D4: Gibraltar, Lihtenštajn, Armenija, Makedonija.

12:16 - UEFA je objavila kako će izgledati trofej koji će biti uručen pobjedniku Lige nacija.

12:09 - Žrijeb možete pratiti na ovom LINKU.

Danas se u Lozani održava žrijeb za UEFA Ligu nacija.

Ovo novo takmičenje pod okriljem UEFA-e startat će u semptembru i trajat će do novembra 2018. godine, a plej-of je zakazan za mart 2019. godine.

BiH se nalazi u grupi B. Svaka Liga biće podijeljena ne četiri manje grupe u kojim će se nalaziti od po tri reprezentacije. Prema trenutnom rejtingu, od 12 selekcija, naša je svrstana u isti šešir sa Švedskom, Ukrajinom i Irskom i s njima se neće moći nadmetati.

Mogući protivnici "Zmajevima" tako su Austrija, Vels, Rusija i Slovačka iz šešira iznad, te Sjeverna Irska, Danska, Češka i Turska iz šešira ispod.

LIGA A (jakosne skupine)

Pot 1: Njemačka, Portugal, Belgija, Španija

Pot 2: Francuska, Engleska, Švicarska, Italija

Pot 3: Poljska, Island, Hrvatska, Holandija

LIGA B (jakosne skupine)

Pot 1: Austrija, Vels, Rusija, Slovačka

Pot 2: Švedska, Ukrajina, Irska, BiH

Pot 3: Sj. Irska, Danska, Češka, Turska

LIGA C (jakosne skupine)

Pot 1: Mađarska, Rumunija, Škotska, Slovenija

Pot 2: Grčka, Srbija, Albanija, Norveška

Pot 3: Crna Gora, Izrael, Bugarska, Finska

Pot 4: Kipar, Estonija, Litva

LIGA D (jakosne skupine)

Pot 1: Azerbejdžan, Makedonija, Bjelorusija, Gruzija

Pot 2: Armenija, Latvija, Farski otoci, Luksemburg

Pot 3: Kazahstan, Moldavija, Lihtenštajn, Malta

Pot 4: Andora, Kosovo, San Marino, Gibraltar

NA VRH