Može se i bez Sančeza: Arsenal pobijedio Čelzi i zakazao finale sa Sitijem

Piše: Avaz Sport

24.1.2018

Život bez Aleksisa Sančeza (Alexis Sanchez) na "Emirejtsu" nije tako loš - Arsenal je, nakon odlaska najboljeg igrača, minulog vikenda deklasirao Kristal palas u Premijer ligi (4:1), a večeras se plasirao u finale Liga kupa.

"Tobdžije" su savladale Čelzi sa 2:1 u revanšu polufinala, nakon što je prvi meč završen bez golova.

Nije slutilo na ovakav epilog kada je Francuz Eden Azar (Hazard) doveo goste u vodstvo u sedmom minutu.

Pet minuta kasnije Antonio Ridiger (Rudiger) je nesretno skrenuo loptu u sopstvenu mrežu.

Pobjedu Arsenalu i prolazu u finale Liga kupa donio je Granit Džaka (Xhaka) u 60. minuti susreta.

Nakon primljenog gola, gosti su pokušali doći do remija, ali nisu uspjeli još jednom savladati Davida Ospinu.

Arsenal će u borbi za prvi trofej igrati sa Mančester sitijem, koji je jučer eliminirao Bristol siti.