Pjanić u Veroni: Dva crvena, dva gola i prvo mjesto!

Piše: A. S.

27.1.2018

Miralem Pjanić je sa Juventusom preživio gostovanje u Veroni. Juventus je slavio pobjedu od 2:0 nad Kjevom i preuzeo lidersku poziciju u Seriji A.

Utakmica na stadionu Mark'Antonio Bentegodi bila je dinamična i veoma gruba, tako da je sudija Maraska (Marasca) morao pokazati dva crvena kartona domaćim igračima.

Prvu glupost napravio je Bastijen (Bastien), koji je u tri minute dobio dva žuta kartona, tako da je ranije morao pod tuš.

U drugom dijelu (61. minuta), u svlačionicu je otišao i Fabricio Kaćatore (Fabrizio Cacciatore), što je olakšalo posao Pjaniću i društvu da dođu do tri vrijedna boda.

Prvo je Kedira (Khedira) zabio za 1:0 u 67. minuti, a u samom finišu u strijelce se upisao i Iguian (Higuain, 88. minuta), koji je potvrdio pobjedu "Stare dame" za lidersku poziciju.

Juventus će najmanje do sutra do 17 sati biti na vrhu, jer Napoli igra domaći meč protiv Bolonje od 15 sati. Bolonja je tradicionalno neugodna Napolitancima i očekuje se zanimljiv meč podno Vezuva.

Dodajmo, Pjanić je odigrao svih 90 minuta.