Svonsi šokirao Arsenal, Liverpul slavio protiv Hadersfilda

( AFP)

30.1.2018

Nogometaši Arsenala doživjeli su neugodan poraz, dok je Liverpul upisao ubjedljivu pobjedu u večerašnjim susretima 25. kola Premijer lige.

“Tobdžije” su pale na Libertiju, pošto je Svonsi slavio sa visokih 3:1. Arsenal se prvi radovao, jer je u 33. minutu Monreal pogodio mrežu domaćina.

Ipak, već u narednom napadu Svonsi je poravnao preko Klukasa (Clucas), da bi u nastavku meča mrežu Petra Čeha (Petr Cech) tresli Aju (Ayew) i opet Klukas.

Za razliku od Arsenala, Liverpul je bio uspješan na gostovanju. Lako su puleni Jirgena Klopa (Jurgen Klopp) srušili Hadersfild rezultatom 3:0.

Golovima Džana (Can), Firmina i Salaha “redsi” su se učvrstili na četvrtoj poziciji na tabeli sa 50 bodova, a Arsenal sa osam manje zauzima šesto mjesto i sve je dalji Ligi prvaka.

Vest Hem i Kristal Palas igrali su 1:1 u malom londonskom derbiju. Gosti su poveli preko Bentekea u 24. minutu, izjednačio je Nobl (Noble) iz penala u finišu poluvremena, piše CdM.me.