Milan i Lacio odigrali bez golova, finalista italijanskog Kupa tražit će se u uzvratnoj utakmici

Piše: M. Č.

31.1.2018

+5

Nakon što su se sinoć u prvoj polufinalnoj utakmici italijanskog Kupa susreli Juventus i Atalanta u kojem je "Stara dama" slavila minimalnom pobjedom, večeras su svoje snage odmjerili Milan i Lacio.

Prvo poluvrijeme obilježili su jak napad Lacija s jedne, i jaka odbrana Milana s druge strane, pa se na pauzu otišlo sa rezultatom 0:0.

Najbolju priliku Lacio je imao u 41. minuti kada je Dušan Basta bio u šesnaestercu, primio odličan pas i pucao, ali je pritivnički igrač blokirao njegov šut.

Milan je u drugom poluvremenu krenuo odlučnije i snažnije nego što je to bio slučaj u prvih 45 minuta. Šanse su se redale na obje strane, ali nijedna nije urodila plodom.

Bh. reprezantativac Senad Lulić svoj tim u ovoj utakmici pratio je sa klupe, da bi u nadoknadi ušao, ali bez vremena da nešto konkretno i uradi.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao, pa početnih 0:0 ostavlja šansu i Milanu i Laciju da u uzvratnoj utakmici pokušaju da dođu do finala italijanskog kupa.