Dva gola i asistencija Batšuaija na debiju u Bundesligi

S.Me.

2.2.2018

Susret 21. kola Bundeslige između Kelna i Borusije Dortmund, pripao je gostima rezultatom 3:2.

Meč je obilježio Miši Batšuai (Michy Batshuayi ), koji je prije samo dva dana prešao iz Čelzija u Borusiju Dortmund, i odmah je na debiju pokazao da će mu prijati Bundes liga. Belgijanac je postigao dva gola i upisao jednu asistenciju u pobjedi "milionera".

Sjajan meč viđen je na stadionu "Rhein Energie", domaći su dva puta vraćali iz rezultatskog minusa, golove Batšuaija neutralisali su Zoler (Zoller) 60. minuti i Mere u 70. minuti, ali su domaći ostali kratki nakon pogotka Širlea (Schurrle) u 84. minutu.

Njemački reprezentativac je nakon kontranapada i dodavanja Batšuaija pogodio suprotni ugao sa 15 metara. Ovo je ujedno bio i pobjedonosni pogodak gostiju jer do kraja susreta nije bilo promjena rezultata.

Dortmund se ovom pobjedom probio na drugo mjesto, sa istim brojem bodova i utakmicom više od Leverkuzena i Šalkea (svi imaju 16 manje od Bajerna), dok je Keln ostao posljednji na tabeli.