Sančezov prvjenac u pobjedi Mančester junajteda

S.Me.

3.2.2018

Susret 26. kola Premijeršipa između Mančester junajteda i Hadersfilda pripao je domaćinu rezultatom 2:0. Utakmica će se pamtiti po prvijencu Aleksisa Sančeza (Alexis Sanchez) u dresu “crvenih đavola”.

Mreže su mirovale na "Old Trafordu" sve do 55. minuta, tada je Romelu Lukaku spremno dočekao centaršut Huana Mate (Juan Mata) s lijeve strane i pospremio je loptu u protivničku mrežu za vodstvo domaćina od 1:0.

Desetak minuta kasnije u centru pažnje bio je Sančez. Čileanac je najprije izborio penal, a onda dobio šansu da ga izvede – golman gostiju Lošl (Lossl) je zaustavio udarac sa 11 metara, ali lopta se odbila do bivšeg igrača Arsenala koji uspijeva da postigne prvi pogodak za svoj novi klub.

Ovo je 17. ovosezonska pobjeda Junajteda i nakon današnjeg remija vodećeg Sitija ima 13 bodova manje od gradskog rivala.

Brajton je pobijedio Vest Hem 3:1, Burnemut ekipu Stouka 2:1, dok se trijumfu u gostima radovao Sautempton koji je bio bolji od WBA 3:2.

Susret Lestera i Svonsija okončan je neriješeno 1:1.

Od 18.30 sati na "Emirejtsu" sastaju se Arsenal i Everton.