Katalonski derbi bez pobjednika

S.Me.

4.2.2018

Katalonski derbi susret 22. kola španske lige između Espanjola i Barcelone završen je neriješenim rezultatom 1:1.

Vremenski uvjeti pravili su velike probleme za oba tima jer je kiša neprestano padala.

Trener Barcelone Ernesto Valverde iznenadio je sve svojom odlukom da na klupi ostavi Mesija (Messi) i poštedi ga igranja po teškom terenu natopljenom vodom.

Najbolji igrač Barcelone ipak je ušao u igru pola sata prije kraja umjesto Paka Alkasera (Paco Alcacer), a samo šest minuta kasnije, tačnije u 66. minuti domaći tim je poveo golom Morena.

Bod Barceloni donio je Žerard Pike (Gerard Pique) u 82. minuti. Mesi je dobro ubacio loptu, a iskusni štoper postiže gol za izjednačenje na utakmici.

Poslije ovog remija Barcelona je i dalje na vrhu tabele, uz meč više ima 12 bodova prednosti u odnosu na Atletiko Madrid.