Barca slavila u Kupu kralja: Kutinjo konačno strijelac i zakazao finale sa Seviljom

Piše: A. S.

8.2.2018

Poslije minimalne pobjede Barcelone na Kamp Nou (1:0), leo Mesi (Messi) i društvo su slavili i večeras u Valensiji i plasirali se u finale Kupa kralja.

Rezultat je bio 2:0 za Barcu, a kao strijelci će se pamtiti Filipe Kutinjo (Philippe Coutinho), koji je postigao prvijenac u dresu katalonskog tima i sjajni Hrvat Ivan Rakitić.

Brazilac Kutinjo je prvi gol u dresu Barce postigao početkom drugog poluvremena (49. minuta). Suarez ga je majstorski pronašao, a on efektno pogodio dalji ugao gola Valensije.

Maeastralni Rakitić je u finišu (82. minuta), ponovo na asistenciju Suareza, postigao gol i izborio finale Kupa kralja protiv Sevilje, koja je sinoć ovjerila prolaz u meču sa Leganesom.

Podsjetimo, finale će biti repriza iz 2016. godine. Barca je tada slavila sa 2:0.