Juventus sa Pjanićem slavio u Firenci: Veliki udarac za Napoli

A. S.

9.2.2018

Juventus, našeg Miralema Pjanića, večeras je u naelektrisanoj atmosfera u Firenci u 24. kolu Serie A ostvario pobjedu od 2:0 nad Fiorentinom, i ponovo preuzeo čelnu poziciju na tabeli.

Malo pravog nogometa smo vidjeli u prvom dijelu. Sporan je samo dosuđeni penal za Fiorentinu. Sudija Marko Gvida (Marco Guida) je pokazao na bijelu tačku. Kjelini (Chiellini) je pogođen u ruku. Igrači Juventusa su se bunili i kada se Vereto (Veretout) spremao da izvede penal - šok.

Uslijedila je reakcija sudija koje su pregledale snimak, VAR na djelu. Odluka - Benasi (Benassi) je prije nego što je lopta stigla do njega bio u ofsajdu.

U nastavku, Juventus je postigao dva gola i zadao veliki udarac Napoliju, koji je bio lider prije ovog meča.

Prvi gol djelo "odmetnika iz Firence" - Federiko Bernadeski (Federico Bernardeschi) postiže gol iz slobodnjaka za 1:0.

Konačnih 2:0 postavio je "odmetnik iz Napulja" Gonzalo Iguain (Higuain), koji je zabio gol u 86. minuti.

Pjanić je odigrao svih 90. minuta.

Napoli sutra (subota, 20.45 sati) igra derbi protiv Lacija, u kojem se očekuje nastup kapitena Senada Lulića. Očekuje se odlična utakmica.