Totenhem iznenadio Juventus, Siti pregazio Bazel

AFP

Piše: S.Me.

13.2.2018

Prve utakmice osmine finala Lige prvaka završene su večeras, pobjedom Mančester sitija protiv Bazela rezultatom 4:0 i neriješenim rezultatom Juventusa i Totenhema 2:2.

Kažimo da je naš reprezentativac Miralem Pjanić igrao značajnu ulogu u meču protiv Totenhema gdje je asistirao kod prvog gola Iguaina (Higuain).

Juventus je u Torinu prokockao prednost od 2:0, da bi u nastavku utakmice gosti iz Londona izjednačili rezultat na 2:2.

Prvo je Kejn (Kane) u 35. minuti smanjio prednost na 2:1, da bi u drugome poluvremenu Eriksen u 71. minuti postigao drugi gol za Totenhem. To je bio i ujedno konačan rezultat ovoga meča 2:2.

Mančester siti je u Bazelu deklasirao domaćina sa 4:0. Već u prvom dijelu meča gosti su postigli tri gola. U nastavku, Siti je postigao još jedan pogodak a strijelac je bio Gindogan (Gundogan) u 53. minuti za konačnih 4:0.

Iz oba večerašnja duela, timovi iz Engleske imat će povoljan rezultat u uzvratnim mečevima, s tim što je Siti, možemo slobodno reći, stekao nedostižnu prednost protiv Bazela.

93' Završene su prve utakmice osmine finala Lige prvaka u Torinu i Bazelu.

89' Bliži se kraj utaakmica u Torinu i Bazelu, nema promjene rezultata.

78' Bazel u drugom poluvremenu igra mnogo bolje, imali su nekoliko dobrih prilika za postizanje gola ali mreža Sitija i dalje miruje.

76' Mario Mandžukić (Juventus) je izašao iz igre a ušao je Sturaro.

71' Gollllll Eriksen postiže pogodak za izjednačenje u Torinu na 2:2.

65' Izmjena u Juventusu, Kedira (Khedira) izlazi a umjesto njega na teren ulazi Bentankur (Bentancur).

57' Sjajna prilika za Juventus iz kornera kojeg je izveo Pjanić a glavom je šutirao Mandžukić, čij udarac brani Loris.

53' Golll Siti vodi 4:0. Gindogan (Gundogan) je strijelac. Njegov udarac je bio sa ivice šesnaesterca a asistirao je Aguero.

45' Počelo drugo poluvrijeme osmine finala Lige prvaka.

47' Kraj prvog poluvremena u Bazelu i Torinu.

46' Iguain pogađa prečku sa bijele tačke.

45' Penal ponovo za Juventus!!!

43' Totenhem pred kraj prvog poluvremena pritišće zadnju liniju Juventusa u pokušaju da izjednače rezultat u Torinu.

35' Golll Kejn (Kane) smanjuje prednost Juventusa, sada je rezultat 2:1.

29' Sjajan kontra napad Juventusa, kombinirali su Pjanić i Iguain ali je Iguain na kraju promašio idealnu priliku za treći gol.

23' Siti već sada ima prednost od 3:0 a strijelac je bio Aguero.

17' Siti vodi 2:0 lijep gol je postigao Silva.

14' Golll Mančester siti vodi golom Gindogana (Gundogan) koji je glavom postigao pogodak.

14' Juventus se sada u ovim trenutcima povukao, a Totenhem pokušava da probije bedem domaće ekipe.

10' Bazel i Mančester siti još uvijek bez golova iako gosti imaju terensku inicijativu.

7' Juventus vodi 2:0 strijelac sa bijele tačke je Iguain.

2' Gollllllll! Juventus vodi Pjanić asistirao Iguainu za 1:0 u Torinu. Pjanić je dobro centrirao

1' Počele su obje utakmice Lige prvaka, jedna u Torinu, druga u Bazelu.

Liga prvaka se vraća večeras! Prvi dan osmine finala ponudio nam je i jedan od derbija, utakmicu Juventusa i Totenhema u Torinu, dok će drugi meč igrati Bazel i Mančester siti, u kojem su gosti veliki favorit za prolaz dalje.

I dok Juve u utakmicu ulazi s maksimalnom formom, s deset nanizanih prvenstvenih pobjeda i 30 osvojenih bodova, Totenhem iza sebe ipak ima nekoliko "kikseva" i nije u nekoj formi kao večerašnji domaćin.

Međutim, "Stara dama" ima problema s ozljedama pa u Torinu ne mogu računati na Dibalu (Dybala), Kvadrada (Cuadrado), Barzaljia (Barzagli), Matuidija, Lištajnera (Lichtsteiner) i Hovedesa (Höwedes). Ali Alegri (Allegri) se svejedno odlučio na prilično ofenzivnu postavu 4-2-3-1 gdje se četvorici napadački orijentiranih igrača (Bernardeschiju, Costi, Mandžukiću i Higuainu) priključuje i Miralem Pjanić. Dakle naš reprezentativac počinje meč od prve minute.

U ovom je slučaju Douglas Costa preuzeo Dybalinu poziciju, a Mandžo i Bernardeschi su zaduženi za krila dok je u vrhu napada izdvojen Higuain.

Početne postave:

Juventus (4-2-3-1): Buffon, De Sciglio, Benatia, Chiellini, Alex Sandro, Khedira, Pjanić, Douglas Costa, Bernardeschi, Mandžukić, Higuaín.

Totenhem (4-2-3-1): Lloris, Aurier, Sanchez, Vertonghen, Davies, Dier, Dembele, Eriksen, Dele, Lamela, Kane

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Drugi večerašnji duel čine Bazel i Mančester siti.

Iako svaku momčad koja dočeka proljeće u Ligi prvaka treba respektirati, za očekivati je da Gvardiolin (Guardiola) nezaustavljivi stroj neće imati nikakvih problema na gostovanju u Švicarskoj.

Bazel: Valcik, Xhaka, Lacroix, Suchy, Lang, Riveros, Frei, Die, Riveros, Elyounoussi, Stocker, Oberlin.

Mančester siti: Ederson, Walker, Kompany (C), Otamendi, Delph, Fernandinho, Gündogan, De Bruyne, Sterling, Bernardo, Agüero