Real preokrenuo u Madridu, petarda Liverpula u Portu

AFP

Piše: S.Me.

14.2.2018

Završeni su večerašnji susreti osmine finala Lige prvaka. U derbi susretu, Real i PSG odigrali su sjajan meč, koji je pripao Realu rezultatom 3:1, dok je Liverpul deklasirao Porto u Portu sa 5:0.

93' Kraj susreta u Madridu i Portu. Sjajnu prednost za revanš imaju Liverpul i Real Madrid.

87' Marselo (Marcelo) postiže treći gol za Real i sada je već 3:1. Sjajna igra domaćina pred sami kraj meča.

85' Mane sa tri gola donosi visoku prednost Liverpulu od 5:0.

83' GOOOLLL! Real golom Ronalda preokreće rezultat u svoju korist na 2:1.

80' Real je imao sjajnu priliku preko Bejla ali lopta je završila samo u korneru.

73' Velika gužva u šesnaestercu Real Madrida, ali igrači PSG-a ne uspjevaju ugurati loptu u mrežu. Tako je propala sjajna prilika za goste da dođu ponovo u prednost.

70' Odličan gol postiže Firmino, za veliku prednost Liverpula od 4:0.

68' Izmjena u Realu. Izlazi Benzema a ulazi Bejl.

64' Rabiot dobiva žuti karton, startom nad Modrićem, bit će to sjajna prilika za Real iz slobodnog udarca. Šut Ronalda završava u živom zidu i odbija se u korner.

63' Porto ima terensku inicijativu u drugom poluvremenu protiv Liverpula ali još uvijek ne uspjevaju ugroziti gol gostiju.

57' PSG je bolje ušao u drugo poluvrijeme utakmice protiv Reala, imali su nekoliko sjajnih prilika ali rezultat se nije mjenjao.

54' Golll! Mane po drugi put strijelac večeras. Sada je već 3:0 za Liverpul.

49' Sjajna prilika za Mbapea (Mbappe) ali golman domaćih sjajno brani.

46' Počelo drugo poluvrijeme osmine finala Lige prvaka u oba večerašnja duela.

45' Kraj prvog poluvremena u Madridu i Portu.

45' Ronaldo sa bijele tačke donosi izjednačebnje Realu u sjajnoj završnici prvog dijela utakmice.

44' Penal za Real!!!!!

40' Real Madrid je imao sjajnu priliku preko Ronalda ali je izblokiran.

38' Sjajna prilika za PSG, izblokiran je bio Kavani (Cavani).

33' Rabiot dovodi PSG u vodstvo protiv Reala!!! Prethodno je Nejmar odigrao dobar povratni pas petom.

30' Već je 2:0 za Liverpul, Salah je strijelac drugog gola za goste.

25' Golllll! Liverpul vodi u Portu, strijelac je bio Mane.

25'  Sjajna prilika za Real iz slobodnog udarca kojeg će izvesti Ronaldo, ali njegov šut ide preko gola gostiju, prethodno je žuti karton dobio Lo Celos (PSG).

21' Trenutno zatišje na oba večerašnja duela osmine finala Lige prvaka.

15' U Portu bilježimo tek po jednu polu-priliku na obje strane, ali još uvijek bez velikih uzbuđenja u ovome meču.

14' Nejmar dobiva prvi žuti karton na meču, startom nad Ramosom.

10' U Portu, Porto i Liverpul još uvijek bez pravih prilika.

6' Gužva u šesnaestercu PSG-a ali gosti nekako raščišćavaju priliku za domaćina, koji je furiozno ušao u meč.

2' Real furiozno otvara susret već na početku utakmice, izvodi prvi korner.

1' Počela su oba susreta osmine finala Lige prvaka u Madridu i Portu.

Osmina finala Lige prvaka nastavlja se večeras utakmicama u Madridu i Portu. Real Madrid će ugostiti PSG a Porto Liverpul.

Real i PSG igraju prvo poluvrijeme šlagera osmine finala Lige prvaka. Ovaj će susret ujedno biti i historijski, s obzirom na činjenicu da će večeras na slavni stadion "Santiago Bernabe" istrčati dvije najskuplje ekipe u historiji ove igre.

Kako piše španska Marka (Marca), na teren u Madridu večeras će istrčati 22 nogometaša, čija procijenjena tržišna cijena iznosi, vjerovali ili ne, milijardu i 200 miliona eura!

Real je ekipa koja se sistemski stvarala gotovo pa deceniju, u nju je uloženo pravo bogatstvo. Tome u prilog idu transferi Kristijana Ronalda iz Mančester Junajteda (100 miliona eura) i Gereta Bejla iz Totenhema (110 miliona eura).

Međutim, nakon ulaska katarskog kapitala u PSG, pariška je ekipa srušila sve svjetske rekorde koje držao Real.

Nejmara su prošlog ljeta platili 220 miliona eura, čime su postavili apsolutni svjetski rekord u visini transfera, a potom su zauzeli i drugo mjesto, kada su iz Monaka doveli Kilijana Mbapea, kojeg su platili 180 miliona eura.

PSG-ov trener Unai Emeri (Emery) odlučio je iz početne postave izostaviti kapitena Silvu, te uvrstiti mladog francuskog defanzivca Kimpembea.

Zidan se odlučio da Bejla (Bale) ostaviti na klupi, a u početnoj je postavi Isko (Isco)

Početni sastavi:

Real Madrid: Keylor Navas, Ramos, Varane , Nach, Ronaldo, Kroos, Benzema, Modrić, Marcelo, Casemiro i Isco.

PSG: Areola, Berchiche, Kimpembe, Marquinhos, Dani Alves, Rabiot, Lo Celso, Verratti, Neymar, Mbappe, Cavani.

Još jedan zanimljiv dvoboj osmine finala Lige prvaka očekuje nas u Portu gdje istoimeni domaćim dočekuje Liverpul. Zanimljivo, "Redsi" još nikada u svojoj historiji nisu poraženi kod Porta (dvije pobjede i dva remija), a Klop (Klopp) u ovaj dvoboj ulazi bez suspendiranog Kana (Cana). No, kompletni neće biti ni domaćini (izostaje Felipe)

Porto (4-2-3-1): Sa - Ricardo, Reyes, Marcano, Telles - Oliveira, Herrera - Marega, Otavio, Brahimi - Soares.

Liverpul (4-3-3): Karius - Alexander-Arnold, Van Dijk, Lovren, Robertson - Milner, Henderson, Wijnaldum - Salah, Firmino, Mane.