Torinski derbi pripao "Staroj dami"

Twitter

Piše: S.Me.

18.2.2018

Gradski derbi u Torinu, u okviru 25. kola Serije A, pripao je "Staroj dami" minimalnom pobjedom od 1:0.

U Torinu se zna ko je "gazda". To su danas pokazali igrači Juventusa, koji su rutinski savladali svog gradskog rivala. Međutim, u borbi za naslov, tu je već druga priča, jer Juventus ima jakog konkurenta u Napoliju.

Kažimo da je naš reprezentativac Miralem Pjanić igrao ovaj meč i njegove lopte su dobro poslužile timu.

Juventus je u sjajnoj formi, ovo je već deveta uzastopna pobjeda "Stare dame", a šesta bez primljenog gola.

Meč na Olimpijskom stadionu riješio je igrač iz drugog plana, Aleks Sandro (Alex Sandro), koji je u 33. minutu iskoristio asistenciju Bernardeskija (Bernardeschi) i neometan s ivice peterca smjestio loptu u mrežu.

Poslije tog gola Juventus je u potpunosti preuzeo inicijativu nad mečom i u nastavku utakmice nije dozvolio današnjem domaćinu da ugrozi njihovu mrežu. Pogodak iz prvog poluvremena bio je dovoljan za konačan rezultat ovoga meča, gdje je Juventus savladao svog gradskog rivala sa 1:0.