(UŽIVO) Liga prvaka: Mesi prekinuo prokletstvo protiv Čelzija, Bajern uništio Bešiktaš

AFP

Piše: Al. Ti.

20.2.2018

92' Kraj utakmice u Minhenu. Bajern je slavio rezultatom 5:0, a završen je susret i u Londonu, a bilo je 1:1.

90' Igra se sudijska nadoknada na obje utakmice.

88' Bajern nastavlja da puni mrežu Bešiktaša. Sad je 5:0, a ponovo je strijelac Levandovski.

79' GOOOOOOOOOOL Bajern završava posao sa Bešiktašom i sada vodi 4:0. Strijelac je bio Robert Levandovski (Lewandowski).

74' GOOOOOOOOOL Konačno je Mesi prekinuo prokletstvo zvano "Čelzi". Prvi gol za najboljeg igrača Barce u devet utakmica protiv tima iz Londona. Sada je 1:1.

66' Bajern rješava sve nedoumice oko pobjednika u večerašnjoj utakmici. Golom Milera vodi 3:0, nakon asistencije Kimiha (Kimmich)

63' GOOOOOOOL Vodi Čelzi zasluženo protiv Barce, a strijelac je Vilian. Sjajno je pogodio udarcem sa vrha šesnaesterca.

53' GOOOOOOL Bajern vodi 2:0, a strijelac je Koman. Asistenciju je upisao Levandovski.

49' Prvi pokušaj za Inijestu, ali njegov udarac odlazi daleko pored gola. I dalje je 0:0 u Londonu.

46' Počelo je drugo poluvrijeme na večerašnjim utakmicama.

45' Kraj prvog poluvremena u Londonu. Rezultat je 0:0, ali treba istaći dvije stative Viliana. U drugom susretu Bajern vodi 1:0 protiv Bešiktaša, a strijelac je bio Miler u 43. minuti.

43' Konačno Bajern postiže gol. Nakon dominacije koja je trajala neko vrijeme, Bavarci su konačno slomili otpor Bešiktaša i poveli 1:0, a strijelac je bio Miler (Muller).

41' Vilian ponovo pogađa stativu gola Ter Štegena. Kakva nesreća za Čelzi. U dva navrata okvir gola spašava Barcu

35' Bajern i dalje ne može da slomi otpor Bešiktaša. Na Alijanc Areni je i dalje 0:0.

33' Najbolja šansa na utakmici. Vilian je sjajno šutirao sa nekih 20-ak metara, ali na njegovu nesreću pogodio je samo stativu.

31' Prvi udarac u okvir gola djelo je Alonsa, koji je iz slobodnjaka šutirao, ali golman Barce lagano brani.

30' Terenska inicijativa Barcelone u Londonu, ali bez pravih šansi. Bajern i dalje ne može da slomi otpor Bešiktaša.

16' Težak zadatak pred igračima Bešiktaša. Hrvatski reprezentativac Domagoj Vida je zaradio direktan crveni karton.

15' Prva opasna situacija pred golom Kurtoe. Mesi je ubacio, a Paulinjo glavom šutirao pored gola.

10' Nešto bolja igra Čelzija u samom početku utakmice, ali i dalje bez promjene rezultata. I u Minhenu mreže miruju.

5' Prva prijetnja pred golom Barcelone. Azar je dobro šutirao sa 20-ak metara, ali lopta je otišla preko gola.

1' Počele su večerašnje utakmice.

U najelitnijem fudbalskom takmičenju večeras se igraju nove dvije utakmice.

Stemford Bridž (Stamford Bridge) će biti poprište evropskog klasika između domaćeg Čelzija (Chelsea) i Barcelone, dok će u drugoj utakmici Bajern na svom terenu dočekati turski Bešiktaš.

Barcelona u utakmicu ulazi u sjajnoj formi, a na dobrom su putu da osvoje "duplu krunu" u Španiji.

S druge strane, aktuelni prvak Engleske ne igra dobro kao prošle sezone, ono što bi im moglo ići u prilog jeste i činjenica da Leo Mesi (Messi) još nikada nije postigao gol protiv "plavaca".

Sastavi:

Čelzi: Kurtoa, Aspilikueta, Kristijansen, Rudiger, Mozes, Kante, Fabregas, Vilijan, Azar i Pedro

Barcelona: Ter Štegen, Roberto, Pike, Umtiti, Alba, Rakitić, Buskec, Inijesta, Paulinjo, Mesi i Suarez

U drugoj večerašnjoj utakmici, Bajern je veliki favorit protiv Bešiktaša. Bavarci su neprikosnoveni u njemačkom prvenstvu, gdje imaju čak 19 bodova prednosti ispred Borusije.

Bešiktaš brani titulu prvaka Turske, ali je trenutno na četvrtoj poziciji s pet bodova zaostatka za Bašakšehirom.

Sastavi:

Bajern: Ulrih, Kimih, Boateng, Humels, Alaba, Vidal, Martinez, Rodrigez, Miler, Koman i Levandovski

Bešiktaš: Fabrisijo, Adrijano, Pepe, Vida, Erkin, Hačinson, Medel, Kvarešma, Taliska, Babel i Vagner.