(TOK UTAKMICE) Liga prvaka: Real i Liverpul očekivano u četvrtfinalu

Al. Ti.

6.3.2018

+4

90' Kraj utakmica. Real je novom pobjedom, ovaj put rezultatom 2:1 izborio plasman u četvrtfinale Lige prvaka. Strijelci za Kraljevski klub bili su Ronaldo i Kasemiro, dok je jedini gol za PSG djelo Kavanija. U drugom susretu Liverpul i Porto su remizirali odigravši 0:0.

89' Finiš je večerašnjih utakmica. Real ide u četvrtfinale, dok će istim putem i Liverpul.

80' GOOOOOOOOOOOOOL Kasemiro rješava sva pitanja oko prolaska u četvrtfinale Lige prvaka. Sada je 2:1 za Real Madrid.

71' GOOOOOOOOOOOOOL PSG sa igračem manje dolazi do izjednačenja, a strijelac je bio Kavani.

69' Real nastavlja sa napadima. Sada je Asensio pogodio stativu. Liverpul i dalje igra 0:0 sa Portom.

66' Nevjerovatna glupost Marka Veratija, koji je sada zaradio crveni karton zbog prigovora. PSG ostaje sa 10 igrača. Real ja pragu prolaska dalje.

51' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL Real vodi 1:0 nakon sjajne akcije, a strijelac je bio Ronaldo. Kraljevski klub na pragu četvrtfinala Lige prvaka.

46' Počelo je drugo poluvrijeme na večerašnjim utakmicama.

45' Kraj prvog dijela i u Parizu. Rezultat je 0:0.

45' Igra se finiš poluvremena u Parizu. Liverpul i Porto nakon prvih 45 minuta igraju 0:0.

43' Nova šansa za PSG. Sada je Mbape iskosa dobro šutirao, ali ponovo brani Navas. Žestok pritisak domaćina u ovim trenucima.

41' Konačno i jedna šansa za PSG. Lijepo su kombinovali Alves i Verati, a ubačaj Di Marije sigurno zaustavlja Navas.

38' Kakva šansa za Real. Benzema je izašao sam ispred golmana PSG, ali Areola brani njegov udarac. I dalje je 0:0, ali konkretniji Kraljevski klub.

30' Liverpul rutinski odrađuje posao na Enfildu. Mane je bio blizu gola, ali pogodio je samo stativu.

19' Prva odlična šansa za Real Madrid na večerašnjoj utakmici, ali udarac Ramosa brani Areola.

10' Bez velikih šansi i promjena na utakmicama. PSG od početka vrši pritisak na gol Reala. U Liverpulu domaći tim igra 0:0 sa Portom.

1' Počele su večerašnje utakmice u Parizu u Liverpulu.

U najelitnijem fudbalskom takmičenju na svijetu večeras ćemo dobiti prve četvrtfinaliste.

Na Parku prinčeva domaći PSG dočekuje Real Madrid, dok će Liverpul u revijalnoj utakmici igrati protiv Porta.

Real je u prvom susretu igranom prije dvije sedmice slavio protiv PSG rezultatom 3:1 i time pokazao da se neće tako lako predati u pohodu na odbranu titule.

Iako su Sveci poveli u Madridu golom Rabioa, Real je preokrenuo preko Ronalda (dva puta) i Marsela.

Veliki hendikep za PSG jeste neigranje Nejmara koji će zbog povrede zgloba odsustvovati sa terena tri mjeseca.

Sastavi:

PSG: Areola, Alves, Silva, Markinjo, Juri, Verati, Mota, Rabio, Di Marija, Mbape i Kavani

Real Madrid: Navas, Karvahal, Varane, Ramos, Marselo, Asensio, Kovačić, Kasemiro, Vaskez, Benzema i Ronaldo

U drugoj večerašnjoj utakmici Liverpul će na Enfildu igrati protiv Porta kojeg je savladao u prvom susretu ubjedljivim rezultatom 5:0.

Očekuje se da Jirgen Klop odmori neke od najboljih fudbalera, ali isto tako igrači Porta će željeti da se od Lige prvaka oproste časno.

Sastavi:

Liverpul: Karijus, Moreno, Lovren, Matip, Gomez, Henderson, Čan, Milner, Lalana, Mane i Firmino

Porto: Kasiljas, Pereira, Felipe, Rejes, Dalot, Oliver, Andre, Bruno, Korona, Varis i Abubakar