Real i u Parizu bolji od PSG-a, Liverpul također ide dalje

M. Da.

6.3.2018

Real Madrid se plasirao u četvrtinu finala Lige prvaka, savladavši sa 2:1 na Parku prinčeva u Parizu domaći PSG.

Real je u prvom susretu igranom prije dvije sedmice slavio protiv PSG rezultatom 3:1, pa je Parižanima večeras trebalo čudo, a ono se nije desilo.

Nakon poprilične uspavanke u prvom dijelu, sve golove smo vidjeli u nastavku.

Prije prvog gola Reala, domaći tifozi napravili su veliku bakljadu na tribini, zbog čega je utakmica nakratko bila prekinuta, a PSG sigurno očekuje strašna kazna UEFA.

Dim od baklji se nije ni razišao, a Real je poveo golom, koga drugog do Kristijana Ronalda.

Nešto kasnije, u 66. minuti, sve nade PSG-a u eventualni preokret su pale u vodu, kada je Marko Verati dobio drugi žuti, odnosno crveni karton, pa je PSG ostao sa igračem manje u polju.

Ipak, i sa igračem manje, PSG je uspio doći do izjendačenja u 71. minuti, a strijelac je bio Edinson "El Matador" Kavani.

Deset minuta prije kraja susreta, Kasemiro je šutirao, lopta se odbila od Markinjosa i završila u mreži domaćina za konačnih 2:1.

U drugom večerašnjem susretu, igranom na slavnom Anfield Roadu, Liverpul je odigrao bez golova sa Portom, te se plasirao dalje s obzirom da su "Redsi" u prvom susretu slavili sa 5:0.