Italijanima zastao dah: Stativa Kejna o kojoj će se pričati...

A. S.

7.3.2018

Juventus je prošao dalje. Za takav scenarij bila su dovoljna tri minuta "Staroj dami" da preokrene rezultat sa 0:1 na 2:1.

Prvo je Gonzalo Iguain (Higuain) u 64. minuti pogodio za 1:1, da bi zatim sjajni Dibala (Dybala) iz kontre tri minute kasnije (67.) postigao gol za prolaz u četvrfinale.

Nakon tih 2:1 za Italijane, Englezi su krenuli na sve ili ništa. Sijevalo je pred vratima Bufona (Buffon), a najbolju priliku imao je Hari Kejn (Harry Kane) u 89. minuti, kada je pogodio stativu.

Rekli bismo da je akciji prethodio ofsajd, ali se sudija nije oglasio. Kejn je pucao, Bufon se protegao koliko je dug i širok, a lopta je pogodila stativu. Nakon toga lopta je "plesala" po liniji, ali nije prešla crtu.

Ostalo je 2:1 na veliku radost igrača Juventusa i našeg Miralema Pjanića.