Evropska liga: Marsej šokirao Bilbao, Lacio i Dinamo remizirali

Piše: Al. Ti.

8.3.2018

U terminu od 21:05 sati odigrane su još četiri utakmice osmine finala Evropske lige.

Lacio je na Olimpiku dočekao Dinamo iz Kijeva, a na kraju je završilo 2:2. Sve golove na večerašnjoj utakmici vidjeli smo u drugom poluvremenu.

Gosti iz Ukrajine poveli su golom Sjagankova u 52. minuti susreta. Izjednačenje Laciju samo dvije minute donosi Imobile u 54. minuti.

Potpuni preokret desio se u 62. minuti kada je Anderson zatresao mrežu gola Bojke.

Konačan rezultat 2:2 postavio je Moraeš (Moraes) u 79. minuti fenomenalnim golom s nekih 20-ak metara.

Naš Senad Lulić nije nastupio.

Marsej je na Veledromu pobijedio Atletik Bilbao rezultatom 3:1 i tako stekao solidnu prednost pred revanš u Baskiji.

Domaćini su poveli već u prvoj minuti kada je Okampos pogodio. Igrala se 14. kada je Paje povisio na 2:0.

Tračak nade gostima donio je Aduriz u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena koji je bio siguran s bijele tačke za 2:1.

U drugom poluvremenu vidjeli smo još jedan gol u mreži Baskijaca, a strijelac je ponovo bio Okampos.

Lajpcig je na Red Bull Areni savladao Zenit rezultatom 2:1. Domaćini su poveli golom Brume u 56. minuti, a na 2:0 povisio je Verner. Ipak gol nade za goste iz Rusije postiže Krišito u 86. minuti.

I u posljednjem susretu večerašnjeg programa Sporting je na Žoze Alvalad stadionu u Lisabonu pobijedio Viktoriju iz Plzena rezultatom 2:0.

Golove za domaće postigao je Montero u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, i u 50. minuti.

Revanš susreti na rasporedu su 15. marta.