Arsenal se budi, Kolašinac ponovo starter

A. S.

11.3.2018

Nogometaši Arsenala slavili su na svom terenu protiv Votforda sa 3:0, a bh. reprezentativac Sead Kolašinac odigrao je svih 90 minuta u važnoj pobjedi svoga tima.

"Topnici" su poveli već u osmoj minuti, kada je strijelac bio Škodran Mustafi, nakon sjajnog centaršuta Ezila (Ozila) iz slobodnog udarca.

U nastavku, nakon 15-tak minuta igre, Arsenal dolazi do drugog gola. Sjajni Henrik Mitarijan (Henrikh Mkhitaryan) dodao je Obamejangu (Aubemeyang), koji se odlično snalazi u kaznenom prostoru i povećava prednost "Topnika" na 2:0.

U 77. minuti, na semaforu je pisalo 3:0 za Arsenal. Ovoga puta uloge su bile zamijenjene. Obamejang je vratio uslugu Mitarijanu i asistirao mu za novu pobjedu tima koji vodi Arsen Venger (Arsene Wenger).

Gosti su najbolju šansu za gol imali u 62. minuti kada je Troj Dini (Troy Deeney) promašio penal.

Kolašinac standardan, ali nam je drago da se vratio u tim, nakon što je šepajući napustio teren sredinom drugog dijela u četvrtak u Evropskoj ligi protiv Milana.