Sjajni Dibala donio Juventusu pobjedu i prvo mjesto na tabeli

11.3.2018

Ekipa Juventusa savladala je u Torinu ekipu Udinezea rezultatom 2:0.

Juve je tako pobjedom u susretu 28. kola Serije A preuzeo prvo mjesto na tabeli.

Golove je postigao sjajni Argentinac Paulo Dibala, u 20. i 49. minutu.

Juventus je mogao da ostvari ubjedljiviju pobedu, ali je Gonzalo Iguain u 38. minutu promašio jedanaesterac.

Crno-bijeli iz Torina su ostvarili 23. pobjedu u prvenstvu i prvi su na tabeli sa 71 bodom, a Napoli ima dva boda manje na drugom mestu. Udineze je pretrpeo četvrti uzastopni poraz i 11. je na tabeli sa 33 boda.

Fudbaleri Kaljarija i Lacija odigrali su neriješeno 2:2. Domaći su poveli u 25. minutu golom Leonarda Pavoletija, a Lacio je izjednačio 10 minuta kasnije autogolom Luke Ćepitelija.

Novo vodstvo Kaljariju doneo je Nikolo Barela iz penala u 74. minutu, a bod rimskoj ekipi obezbedio je Ćiro Imobile u petom minutu nadoknade vremena.