Bajern se bez problema plasirao u četvrtfinale

Piše: M. Č.

14.3.2018

Isteklo je regularno vrijeme revanš utakmice osmine finala Lige prvaka između Bešiktaša i Bajerna. Konačan rezultat 1:3. Bajern ide u četvrtfinale.

Tekstualni prijenos mogli ste pratiti na portalu Avaz.ba.

90` Kraj utakmice.

89` Slobodan udarac za Bešiktaš nakon prekršaja Milera. Kvarešma šutira, međutim lopta ide pored lijeve stative.

88` Taliska je imao odličnu priliku da smanji prednost Bajerna, ali na kraju samo gol aut.

87` Erkin je pucao, ali je lopta išla pravo u ruke Ulrihu.

84` GOOOOOOOOOOOL! Strijelac je Vagner. Bajern vodi 3:1.

81` Kvarešma je uputio odličan šut prema golu, ali je Ulrih sjajno odbranio i ovaj udarac.

78` Erkin je bio agresivan, sudija svira faul za Bajern.

76` Rodrigez je uputio odličan šut, ali lopta je prošla nekoliko centimetara pored lijeve stative.

75` Izlazi Lav, strijelac jedinog pogotka za Bešiktaš. Umjesto njega na terenu je Babel.

73` Riberi je pao, ali ne pušta loptu protivniku. Sudija je morao urgirati kako bi se igra nastavila.

71` Ozjakup je dobio žuti karton nakon starta.

70˙Vagner centrira, ali Zengin bez problema hvata loptu.

68` Levandovski napušta teren. Umjesto njega u igru ulazi Sandro Vagner (Wagner).

67` Slobodan udarac je za Bešiktaš. Boateng je napravio faul, ali ništa od izjednačenja. Talicka je loptu dobacio samo do živog zida.

64` Još jedan prekršaj. Žuti karon za Hatkinsona (Hutchinson) i slobodan udarac za Bajern.

63` Rafinja je napravio prekršaj, sudija pokazuje žuti karton.

61` Pektemek je imao odličnu priliku da postigne drugi pogodak za Bešiktaš. Njegov šut je blokiran.

58` GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Vagner Lav je smanjio prednost gostiju. Bešiktaš 1:2 Bajern.

56` Vidal je imao odličnu priliku da postigne treći gol na ovoj utakmici, ali nakon velike gužve u petercu lopta je ipak završila u rukama golmana.

53` Sudija je zaustavio igru. Arslan je završio na zemlji nakon duela s Levandovskim.

49` Ozjakup je centrirao u šesnaesterac, ali Ulrih je pokupio loptu.

46` GOOOOOOOOOOOL! U prvoj minuti drugog poluvremena Gonul postiže autogol.

Završeno je prvo poluvrijeme revanš utakmice osmine finala između Bešiktaša i Bajerna.

45` Posljednja prilika u prvom poluvremenu. Korner za Bajern iznudio je Riberi. Izveo ga je Rodrigez, ali bez opasnosti po gol Bešiktaša.

44` Presjekli su igrači Bajerna još jedan napad Bešiktaša. Riberi ruši Arslana koji traži žuti karton za igrača Bajerna.

43` Gonul je krenuo ka golu, ali sudac je podigao zastavicu.

41` Drugi žuti karton. Boateng je napravio prekršaj.

39` Treći korner za Bajern. Miler je uputio loptu ka golu, ali je ona presječena. Rafinja je dobro centrirao, ali Boateng nije dobro primio loptu. Na kraju gol aut i lopta za Bešiktaš.

37` Žuti karton za Humelsa nakon oštrog starta. Slobodan udarac dobit će Bešiktaš. Kvarešma je izveo direktan udarac, ali lopta je otišla iznad gola.

35` Alkantara ne može nastaviti s igrom. Mijenja ga Rodrigez (Rodriguez).

34` Levandovski je jurišao ka golu, ali ga je izblokirao Medel. Korner za Bajern.

34` Slobodan udarac za Bajern nakon Medelovog prekršaja.

32` Alkantara treba medicinsku pomoć.

32` Kvarešma je uputio šut prema golu, ali na kraju je lopta završila kod Ulriha.

29` Alaba izvodi korner, Humels dočekuje loptu i upućuje je prema golu, ali bez opasnosti za Bešiktaš.

27` Erkin pravi prekršaj nad Milerom. Slobodan udarac za Bajern.

25` Dobra prilika za Bešiktaš. Humels je bio na svom mjestu i spriječio Gonula da postigne gol.

23` Levandovski je bio u prilici da poveća prednost svog tima. Snažno je pucao s ruba šesnaesterca, međutim, lopta je presječena.

18 GOOOOOOOOOOOOOL! Alkantara je bio precizan. Vodi Bajern 1:0.

17` Riberi je imao odličnu priliku da dovede svoj tim u vodstvo, ali je na kraju lopta završila u gol autu.

15` Humels izbacuje loptu van terena nakon dobre akcije Bešiktaša. Bit će to korner za domaći tim. Izvodi ga Kvarešma, ali lopta završava u autu.

12` Gonul je uputio loptu u šesnaesterac, ali je Ulrih otklonio opasnost po gol Bajerna.

AFP

9` Slobodan udarac za Bajern. Izvodi ga Alaba, ali samo do golmana. Bit će to gol aut.

8` Konkretniji početak Bešiktaša. Dobru priliku za domaćina presjekao je Humels.

7` Aut za Bešiktaš. Čiste to igrači Bajerna, neće biti ništa od ove akcije.

4` Još jedan prekršaj. Na travi je ostao Rafinja.

3` Riberi je napravio faul. Bit će to slobodan udarac za Bešiktaš.

1` Tomas Miler je pokušao dodati loptu do Levandovskog, ali Zengin je presjekao ovaj pokušaj.

1` Počelo je prvo poluvrijeme utakmice između Bešiktaša i Bajerna.

Na Vodafon Parku u Istanbulu Bešiktaš večeras dočekuje minhenski Bajern u revanš utakmici osmine finala Lige prvaka. Bit će ovo revijalni susret s obzirom na to da je Bajern već u prvoj utakmici postigao pet golova i time sebi osigurao četvrtfinale.

Nijemci večeras ne mogu računati na Komana (Coman), Nojera (Neuer) i Tolisa (Tolisso), dok Bešiktaš igra bez Pepea i Vide.