EVROPSKA LIGA

Atletiko "potopio" Lokomotiv, Tores dvostruki strijelac

D. K.

15.3.2018

Atletiko Madrid prošetao se u dvomeču osmine finala Evropske lige, te sa ukupnih 8-1 deklasirao Lokomotiv iz Moskve.

Iako je putnik u četvrtfinale bio poznat već nakon prvih 90 minuta (3-0, op. a.), Atletiko je i večeras u revanš susretu u Moskvi potopio protivnika sa visokih 5-1.

Španci su poveli u 16. minuti preko Koree (Correa), da bi svega četiri minute kasnije Rubus (Rybus) donio slavlje domaćim navijačima.

No, u nastavku su gosti iz Madrida ubacili u brzinu više te mrežu Lokomotiva napunili do vrha.

Atletiko do vodstva dolazi nakon dvije minute igre u drugom poluvremenu. Strijelac je bio Niguez. Dva gola u rasponu od pet minuta, od kojih jedan sa bijele tačke, djelo su Fernanda Toresa (Torres) koji gostima donosi vodstvo 4-1.

Pet minuta prije kraja Antoan Grizman (Antoine Griezmann) postavlja konačnih 5-1.