EVROPSKA LIGA

Salcburg i CSKA napravili podvig, pirova pobjeda Viktorije protiv Sportinga

Piše: R. Be.

15.3.2018

Nogometaši Arsenala plasirali su se večeras u četvrtfinale Evropske lige, nakon što su i u drugom meču slavili s 3:1. Iako su gosti iz grada mode krenuli ofanzivno i golom Čalhanoglua (Hakan Calhanoglu) poveli, sudijska greška ih je presjekla i nade u čudo su iščezle.

Velbek je poravnao (Welbeck), a u drugom poluvremenu psihički su nogometaši Milana pali, te su Džaka (Xhaka) i Velbek postavili konačnih 3:1.

Jedna od dvije večerašnje senzacije je ekipa CSKA, koja je nakon moskovskih 0:1, u Lionu slavila sa 3:2 i tako šokirala domaćina.

Austrijski Salcburg napravio je pravi podvig, jer je izdržao večerašnjih 90 minuta protiv njemačke Borussije iz Dortmunda. Bilo je 0:0, a Austrijanci su u prvom meču u gostima slavili 2:1, te se plasirali među osam najboljih u ovom takmičenju.