Željo sigurno korača ka tituli, Široki i Zrinjski remizirali

M. Č.

31.3.2018

+29

Odigrane su dvije utakmice 25. kola Premijer lige BiH u kojima su se sastali Željezničar i Radnik te Široki Brijeg i Zrinjski, dok na stadionu Koševo u nešto kasnijem terminu Sarajevo igra protiv Krupe.

"Plavi" su nastavili sigurno koračati ka tituli nakon pobjede nad Radnikom (2:1).

Na Grbavici su već u prvom poluvremenu pala dva gola, a za domaćine su mrežu tresli Stojan Vranješ u petoj i Dženan Zajmović u sedmoj minuti.

Na Pecari nije bilo toliko uzbuđenja pa je rezultat na semaforu na poluvremenu pokazivao 0:0.

Drugo poluvrijeme donijelo je neizvjesnost na Grbavici kada je Domagoj Franić postigao gol za Radnik u 57. minuti. Ipak, domaćin je na kraju upisao pobjedu i time zadržao lidersku poziciju te sa osvojenih 57 bodova zauzima prvo mjesto na tabeli Lige za prvaka.

Zrinjski je nakon remija sa Širokim ostao na drugoj poziciji sa osvojenih 53 boda, dok tim sa Pecare zauzima treću poziciju sa 47 bodova.

Osim ovih, odigrane su još tri utakmice u Ligi za opstanak.

Borac iz Banje Luke ugostio je NK Vitez. Rezultat je na kraju bio 1:0.