Liga prvaka: Real potopio Juve u Torinu, Bajern slavio u Sevilji

Piše: Al. Ti.

3.4.2018

+4

Real Madrid je rutinski na krilima fenomenalnog Kristijana Ronalda (Cristiano Ronaldo) večeras u Torinu savladao Juve i tako riješio već sada sve dileme oko putnika u polufinale Lige prvaka. Bilo je na kraju 3:0 za Real.

Kraljevski klub je tako u nešto manje od godinu dana dva puta zadao težak udarac Juventusu, obzirom da su ova dva tima igrali i u finalu u Kardifu kada je Real slavio s ubjedljivih 4:1.

I večeras je Real krenuo sigurno. Igrala se 3. minuta kada je nakon lijepe akcije Marsela i Iska, Ronaldo pogodio za 1:0

Pokušavao je Juve doći brzo do izjednačenja, ali izabranici Masimilijana Alegrija (Masimilliano Allegri) nisu ni imali sreće, a i Navas je bio raspoložen.

Mogao je Real i do drugog gola, ali udarac Krosa (Kroos) završava na prečki.

U drugom poluvremenu Juve je jalovo napadao, dok je Real ozbiljnije prijetio.

Igrala se 64. minuta kada je Ronaldo postigao jedan od najljepših golova u historiji Lige prvaka. Karvahal je sjajno ubacio, a Ronaldo škaricama pogodio pored nemoćnog Bufona.

Ronaldo je za ovu majstoriju bio nagrađen i aplauzom korektne publike u Torinu.

Samo dvije minute kasnije Dibala je zaradio drugi žuti, odnosno crveni karton zbog oštrog starta nad Karvahalom.

Konačan udarac svim nadanjima Juventusa zadao je Marselo u 72. minuti nakon asistencije Ronalda.

Završilo je na kraju 3:0. Naš Miralem Pjanić nije igrao zbog žutih kartona.

U drugom susretu Bajern je opravdao ulogu favorita protiv neugodne Sevilje (Sevilla) i slavio u gostima rezultatom 2:1.

Nije najbolje počelo za prvake Njemačke, jer su domaćini poveli golom Sarabije u 31. minuti.

Izjednačenje gostima donosi autogolom Navas u 37. minuti.

U drugom poluvremenu Sevilja je pokušavala doći do novog vodstva, a hladan tuš navijači ovog tima doživjeli u 68. minuti kada je pogodio Alkantara.

Ostalo je do kraja 2:1 za Bajern.

Revanš susreti su na rasporedu iduće sedmice.