ŠPANIJA

Barcelona ruši rekorde i sigurno korača ka tituli

AFP

7.4.2018

Ekipa Barcelone nastavila je sigurno koračati ka tituli. Katalonci su lako savladali ekipu Leganesa sa 3:1 (2:0), a ponovo je blistao Lionel Mesi (Messi).

Argentinac je postigao het-trik za svoj tim. Barcelona je stigla do prednosti u 27. minuti iz slobodnog udarca.

Bio je to šesti pogodak u ovoj sezoni La Lige koji je Messi postigao direktno iz slobodnog udarca, a on je tako stigao rekord Ronaldinja (Ronaldinho) iz sezone 2006./2007., kada je postigao isto toliko pogodaka direktno iz slobodnog udarca.

Pet minuta poslije prvog, postigao je i drugi gol, na asistenciju Filipa Kutinja (Philippe Coutinho).

Leganes je u drugom dijelu utakmice postigao gol nade u 68. minuti, a strijelac je bio Nabil El Žar (El Zhar).

No, Mesi je još jednom pokazao magiju pogotkom u finišu i tako riješio pitanje pobjednika i pomogao treneru Ernestu Valverdeu da postane najuspješniji u nogometnom prvenstvu Španije.

Aktuelna generacija Barcelone ostala je neporažena na 38 uzastopnih susreta u La Ligi, izjednačivši rekord Real Sosijedada iz sezone 1979./1980.