Remi u "Madrilenju" odlučio titulu

AFP

Avaz.ba

8.4.2018

Nije ovo bio "najslasniji" madridski derbi koji smo gledali, ali bitno je da mreže nisu mirovale pa je završeno sa 1:1 u meču između Reala i Atletika.

U 53. minuti Kristijano Ronaldo (Cristiano) postigao je 20. gol na posljednjih 10 utakmica. Također  i 650. u karijeri ako računamo i one u reprezentaciji, pa 40. u sezoni.

No, da Zinedin Zidan (Zinedine Zidane) ne osjeti slast prvenstvene pobjede nad gradskim rivalom na domaćem terenu odlučio je Antonio Grizman (Antoine Griezmann) pogotkom u 67. minuti.

Bilo je prilika sa obje strane u nastavku meča, no Jan Oblak na golu s jedne strane i i Kejlor Navas (Keylor) sa druge bili su sjajni. Atletiko je ostao drugi, i dalje sa četiri boda prednosti nad gradskim rivalom.

Barcelona je ovim remijem u "Madrilenju" najviše profitirala jer sada ima 11 bodova više od Atletika i 15 od Reala.