FRANCUSKA

Šampionski ples na "Parku prinčeva": PSG razbio Monako i osigurao titulu

Index.hr

15.4.2018

PSG je osigurao sedmi naslov francuskog prvaka pet kola prije kraja prvenstva i to na kakav način. Zvjezdana momčad iz Pariza razmontirala je Monako 7:1 u velikom derbiju 33. kola na svom "Parku prinčeva" i službeno ga ostavila bez titule.

Parižani su razbili Monako u prvih pola sata igre kada su u periodu od 14. do 27. minute postigli četiri pogotka. Dvostruki strijelac bio je Lo Kelso (Celso) (14, 27), a po jedan gol su dodali Kavani (Cavani) (17) i Di Maria (20).

Do kraja prvog dijela Roni Lopez (Rony Lopes) (38) je smanjio na 4:1, da bi nastavku Di Maria (58) svojim drugim pogotkom i Falkao (Falcao) (76-ag) autogolom i Draksler (Draxler) (86) postavili konačnih 7:1.

Najtrofejniji nogometaš u historiji Dani Alves stigao je 37. trofeja u karijeri.

Pet kola prije kara PSG ima 87 bodova, nedostižnih 17 više od drugog Monaka.

Za PSG ovo je sedmi naslov francuskog prvaka, a peti u posljednjih šest sezona. Nakon naslova iz 1986. i 1994., sastav iz glavnog francuskog grada zagospodario je prvenstvom od sezone 2012/13. Jedino je prošle sezone Monako uspio prekinuti njegov niz.

U preostala dva nedjeljna susreta Bordo i Marsej su stigli do gostujućih pobjeda, Bordo je s 3:1 (1:0) nadigrao Monpelje, dok je Marsej s 3:2 (1:1) bio bolji od Troa.

Četvrti Marsej se ovom pobjedom bodovno izjednačio s trećim Lionomna 66 bodova, Bordo je stigao na 10. mjesto s 43 boda. Monpeljeje sedmi s 46 bodova, dok je Troa ostao u zoni ispadanja, 19. s 29 bodova, koliko ima i 18. Lil.