Mančester nakon preokreta pobijedio Totenhem i izborio finale FA Kupa

Al. Ti.

21.4.2018

Fudbaleri Mančester junajteda (Manchester Uniteda) plasirali su se u finale FA Cupa nakon što su danas savladali na Vembliju (Wembley) Totenhem (Tottenham) rezultatom 2:1.

U izjednačenoj utakmici Junajted je nakon preokreta došao u priliku da se bori za jedan trofej u ovoj sezoni.

Ipak nije najbolje počelo za izabranike Žozea Murinja (Jose Mourinho). Poveli su "Pijetlovi" u 11. minuti, a strijelac je bio Ali.

Vodstvo Totenhema trajalo je do 24. minute kada nakon ubačaja Pogbe glavom pogađa Sančez (Sanchez).

Mogao je Totenhem ponovo do vodstva, ali Eriksen u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena pogađa stativu.

U drugom poluvremenu vidjeli smo samo jedan, mada je bilo mnogo prilika.

Igrala se 62. minuta kada Junajted dolazi do vodstva, a strijelac je bio Herera (Herrera).

Ostalo je do kraja 2:1 za Junajted koji će tako protivnika dobiti nakon sutrašnje utakmice između Čelzija (Chelsea) i Sautemptona (Southampton).