Real na pragu trećeg uzastopnog finala, Bajern se nada čudu u Madridu

M. DAUTBEGOVIĆ

25.4.2018

Real Madrid je sa 2:1 savladao Bajern u Minhenu, u okviru prvog polufinalnog susreta Lige prvaka.

Džošua Kimih (Joshua Kimmich) doveo je Bavarce u prednost nakon 28. minuta igre, ali je Real preokrenuo rezultat i zabilježio veoma važnu pobjedu golovima Marsela (Marcelo) i Marka Asensia (Marco Acensio).

Real Madrid je sa 2:1 savladao Bajern na Alianz Areni u Minhenu u okviru prvog polufinalnog susreta Lige prvaka.

Bajernu je i pripalo prvo poluvrijeme susreta, kada su izabranici odlazećeg trenera Jupa Hejnkesa (Jupp Heynckes) imali blagu terensku inicijativu i stvorili nešto ozbiljnije prilike pred golom Kejlora Navasa (Keylor Navas).

Ipak, mnogobrojne promašaje Bajerna Real je uspio kazniti u posljednjoj minuti prvog dijela utakmice. Marselo je sjajno pogodio sa ruba šesnaesterca i bilo je to 1:1.

U nastavku je Real počeo polako preuzimati inicijativu, a Madriđani su bili sve opasniji iz kontranapada.

U 57. minuti Real je preokrenuo rezultati poveo. Nakon velike greške Rafinje (Rafinha), Lukas Vazkez (Lucas Vazquez) i Asensio su odigrali dupli pas poslije kojeg ovaj drugi pogađa i bilo je to 2:1 za goste iz Madrida, što će se ispostaviti kao i konačan rezulat.

Revanš susret je na rasporedu za šest dana u Madridu.

MEĐUNASLOV Povrede "oskatile" Bajern

Arjen Roben (Robben), koji je Realu trebao stvarati probleme na krilu, je odigrao samo pet minuta, kada su vidjeli da ipak ne može nastaviti igrati, Bajern ga je zamijenio u osmoj minuti, a Sky javlja da je Holanđanin povrijedio zadnju ložu.

Povrede "oskatile" Bajern

Nažalost, tu nije bio kraj problemima jer se u 31. minuti za nogu uhvatio i Žerom (Jerome) Boateng. Nakon tri minute je Hejnckes i njega morao mijenjati, a zaigrao je Niklas Sule .