EVROPSKA LIGA

Nemoćni Arsenal nije uspio savladati Atletiko ni sa igračem više

M. Č.

26.4.2018

Završene su polufinalne utakmice Evropske lige. Arsenal je igrao neriješeno (1:1) s oslabljenim Atletiko Madridom, dok je Marsej odnio pobjedu od 2:0 nad Salzburgom.

90` Posljednju šansu za Arsenal propustio je Džaka. Došao je do lopte, ali je pucao visoko iznad gola.

90` Mitroglu je dobio žuti karton nakon što je oborio protivnika.

89` Arsenal je izveo 10. korner na večerašnjoj utakmici. I ovog puta bez opasnosti po gol Jana Oblaka.

86` Ramzi je odlično centrirao, ali Jan Oblak još bolje odbranio njegov udarac!

82` GOOOOOOOOOOOOOOL! Grizman postiže pogodak za izjednačenje protiv Arsenala!

77` Frederik Gulbrandsen je pucao glavom nakon centaršuta u šesnaesterac. Međutim, nije imao sreće jer je lopta pogodila lijevu stativu.

76` Za danas je svoje odigrao Anhel Korea (Angel Correa), te će ga zamijeniti Stefan Savić.

72` Salzburg pokušava da dođe do pogotka. Ovaj put priliku je propustio Munas Dabur (Dabbur). Pucao je visoko iznad gola.

67` Džaka (Xhaka) je topovski opalio izdaleka, ali na njegovu nesreću, protivnički igrač je to odlično blokirao.

63` GOOOOOOOOOOOOOL! Marsej je udvostručio vodstvo protiv Salzburga. Strijelac je Klinton Nje.

61` GOOOOOOOOOOOOOL! Lakazete je doveo Arsenal u vodstvo!

53` Aron Remzi (Aaron Ramsey) je pucao malo izvan šesnaesterca, ali je Jan Oblak bio spreman na taj test i odbranio mu šut.

50` Lukas Okampos (Lucas Ocampos) je povrijeđen i traži ljekarsku pomoć. On ne može nastaviti igru. Umjesto njega na teren ulazi Rudi Garsija (Garcia).

Počelo je drugo poluvrijeme polufinalnih utakmica Evropske lige.

45` Završeno je prvo poluvrijeme polufinalnih utakmica između Arsenala i Atletiko Madrida, te Marseja i Salzburga.

40` Nastavlja Arsenal s napadima, ali za sada ne uspijeva proći jaku odbranu Atletiko Madrida.

36` Mustafi (Arsenal)  je napravio ružan start i sudija je morao svirati faul.

29` Stefan Lajner (Lainer) je uputio precizan udarac sa ruba šesnaesterca, ali golman je odličnom odbranom spriječio njegov pokušaj.

23` Prvi žuti karton za igrače Salzburga. Zaradio ga je Hanes Volf (Hannes Wolf).

20` Prvi žuti karton na utakmici između Marseja i Salzburga dobio je Maksime Lopez (Maxime) zbog užasnog starta na protivnika.

16` GOOOOOOOOL! Marsej vodi protiv Salzburga.

13` I Dijego Simeone (Simeone) je isključen. Neće moći voditi svoj tim sa klupe do kraja utakmice.

10` Atletiko Madrid igrat će sa igračem manje! Šime Vrsaljko dobio je drugi žuti karton i poslan je u svlačionicu.

6` Prva odlična prilika za Arsenal. Sjajan centaršut Velbeka (Welbeck) za Lakazetea (Lacazette), ali je on na kraju loptu poslao samo do stative.

2` Prvi žuti karton u drugoj minuti zaradio je Šime Vrsaljko.

1` Počelo je prvo poluvrijeme polufinalnih utakmica Evropske lige.

Polufinalne utakmice Evropske lige igraju se večeras gdje se sastaju Arsenal i Atletiko Madrid te Marsej i Salzburg.

Arsenalu ovaj susret predstavlja posljednju priliku za spas sezone.

I jedni i drugi žele podići pehar, posebno Arsenal kojem bi to značilo i jedini put u sljedeću sezonu Lige prvaka.

Iako ovaj meč privlači veću pozornost, ništa manje nije zvučan ni susret između Marseja i Salzburga. Na putu do polufinala Marsej je elminirao Bragu, Atletik Bilbao i Lajpcig.