Liverpul i pored poraza od hrabre Rome ide na megdan Realu u finale Lige prvaka

Al. Ti.

2.5.2018

+7

Fudbaleri Liverpula (Liverpool) igrat će protiv Real Madrida u finalu Lige prvaka 26. maja u Kijevu i pored poraza u Rimu protiv Rome.

Bilo je 4:2 za Vučicu, što je bilo dovoljno Redsima za prolaz u veliko finale.

Iako su se svi igrači, ali i navijači Vučice nadali scenariju kao protiv Barcelone, on se na njihovu žalost nije dogodio.

Liverpul je poveo već u 9. minuti preko Manea. Ipak ni Roma se nije predavala i već u 15. minuti dolaze do izjednačenja, a vlastitu mrežu pogađa Milner.

U nastavku utakmice redale su se šanse ispred oba gola, a treba izdvojiti udarac El Šaravija, koji je pogodio stativu i Manea za Liverpul.

Novi hladan tuš za 80 hiljada navijača na Olimpiku desio se u 26. minuti kada nakon velike gužve u šesnaestercu Rome Vajnaldum (Wijnaldum) pogađa za 2:1.

U drugom poluvremenu Redsi su se svjesno povukli i prepustili sredinu terena Romi.

Redale su se šanse pred golom Karijusa, a izjednačenje Romi donosi naš Edin Džeko koji u 52. minuti pogađa za 2:2.

Bio je ovo osmi gol za Džeku u ovogodišnjoj sezoni Lige prvaka.

Uslijedili su žestoki napadi Rome, koja je u nekoliko navrata mogla i do vodstva, ali što zbog nepreciznosti napadača Vučice, ali i zbog odbrana Karijusa, rezultat se nije mijenjao.

Ipak u 86. minuti Naingolan (Nainggolan) pogađa za 20-ak metara za 3:2. Duboko u sudijskoj nadoknadi Roma je s bijele tačke došla i do četvrtog gola, što je na kraju slaba utjeha za Rimljane.

Roma je tako došla do pobjede, ali će Liverpul igrati u velikom finalu po prvi put nakon 2007. godine. Protivnik će im biti Kraljevski klub, koji je podsjećamo eliminirao Bajern iz Minhena.

Utakmica je na rasporedu 26. maja u Kijevu.

93' Kraj utakmice. Roma je pobijedila rezultatom 4:2.

93' Penal za Romu. Siguran sa bijele tačke bio je Naingolan.

90' Igra se sudijska nadoknada. Liverpul na pragu velikog finala.

86' GOOOOOOOOOOL Roma vodi 3:2, a strijelac je bio Naingolan. Kakva utakmica.

85' Finiš je utakmice u Rimu. I dalje je 2:2.

80' Novi zicer za Džeku, ali njegov šut brani golman Liverpula.

78' Dobra prilika za Šika, ali njegov udarac odlazi preko gola. I dalje je 2:2.

65' Kakva šansa za Romu ponovo. Džeko je bio u glavnoj ulozi, ali šutirao je pored gola.

62' Strašan pritisak Rome u ovim trenucima. Redom šanse promašuju Under i El Šaravi.

52' GOOOOOOOOOOOOL Izjednačila je Roma protiv Liverpula, a strijelac je bio Edin Džeko. Bio je ovo njegov osmi gol u ovoj sezoni Lige prvaka.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog poluvremena. Liverpul vodi 2:1 i s ukupnih 7:3 pred igračima Jirgena Klopa (Jurgen Klopp) je samo da odigraju drugi dio kako bi zvanično bili u finalu.

Liverpul je poveo već u 9. minuti golom Manea. Roma do izjednačenja dolazi u 15. nakon autogola Milnera. Novo vodstvo Redsima donosi Vajnaldum u 26. minuti utakmice.

45' Finiš prvog poluvremena na Olimpiku. Liverpul ima veliku prednost i na pragu je velikog finala protiv Reala.

34' Nema Roma ni sreće. El Šaravi je odlično šutirao sa nekih 25 metara, ali pogodio je samo stativu. I dalje je 2:1 za Liverpul.

26' GOOOOOOOOOL Ponovo Liverpul vodi na Olimpiku. Nakon velike gužve u šesnaestercu Vajnaldum pogađa glavom za 2:1. Težak zadatak za Romu u nastavku utakmice.

25' Kakva šansa za Liverpul. Robertson je sjajno prošao po lijevoj strani, ubacio u peterac, ali Mane sa nekoliko metara ne uspijeva pogoditi čist zicer.

15' GOOOOOOOOOL Ekspresno izjednačenje Rome. Florenci je ubacio, a autogol postiže Milner. Sada je 1:1.

9' GOOOOOOOOOOL Hladan tuš za prepuni Olimpiko. Liverpul vodi 1:0 golom Manea nakon velike greške Naingolana na sredini terena. Redsi se nalaze na pragu finala.

6' Prvi udarac prema golu Karijusa. Šutirao je Florenci, ali njegov udarac odlazi pored stative jedinice "Redsa".

1' Počela je utakmica u Rimu. Žesotko je Roma krenula od starta utakmice. Prva opasna situacija pred golom Karijusa, ali Džeko nije mogao bolje zahvatiti loptu glavom.

Stadion Olimpiko večeras je poprište novog klasika u kojem će tim Rome probati doći do još jednog čuda.

Ovaj put naspram Džeke i društva ne stoje Mesi i Inijesta, već Salah i društvo.

Roma ide na sve ili ništa protiv Liverpula, koji je u prvoj polufinalnoj utakmici Lige prvaka slavio rezultatom 5:2.

Računica je jasna, Romi treba pobjeda od 3:0 da bi išla dalje, ali ko će se baviti matematikom pred ovakvu utakmicu.

Sastavi:

Roma: Alison, Florenci, Manolas, Facio, Kolarov, Pelegrini, De Rosi, Naingolan, Šik, Džeko i El Šaravi

Liverpul: Karijus, Arnold, Lovren, Van Dijk, Robertson, Vijnaldum, Henderson, Milner, Salah, Firmino i Mane