Evropsko prvenstvo: ''Zmajići'' nakon velikog preokreta do pobjede protiv Danske

Piše: Al. Ti.

5.5.2018

Kadetska reprezentacija Bosne i Hercegovine danas je u prvoj utakmici grupe C Evropskog prvenstva za kadete pobijedila Dansku rezultatom 3:2.

Utakmica nije najbolje počela za izabranike Sakiba Malkočevića, koji su već u 7. minuti primili gol. Nakon kontre, Dir (Dyhr) je pogodio za vodstvo Danske.

Mogla je Danska do novog gola u 10. minuti, ali Isakson nije bio precizan.

U prvih 20-ak minuta selekcija Danske bila je mnogo opasnija, a treba istaknuti i nekoliko dobrih odbrana golmana Kačavende.

U drugom dijelu ipak druga slika na terenu. Naši momci kao da su dobili krila, a prva šansa desila se u 43. minuti, kada Memišević šutira, ali njegov udarac je bio izblokiran.

Ipak, u 47. minuti Memišević pogađa za 1:1 i veliko slavlje naših ''Zmajića''.

Vrijedi izdvojiti i šut Badžaka u 63. minuti, ali sjajno mu je odbranio zicer golman Danske.

U jeku napada naše selekcije, Danska ponovo dolazi do vodstva. Igrala se 71. minuta kada je s bijele tačke Kirkebi bio siguran.

Ipak, samo minutu kasnije naši dolaze do izjednačenja, a strijelac je bio ponovo Memišević.

Veliki preokret desio se u 76. minuti, kada rezervista Nikolić pogađa za 3:2, što se na kraju ispostavilo i kao konačan rezultat utakmice.

Naredni meč grupne faze selekcija BiH igrat će 8. maja protiv Belgije.